27. listopadu 2014

MASARYKOVA ZŠ V BERLÍNĚ A SACHSENHAUSENU

Ve dnech 23. a 24. října  2014 jsme se již podruhé vypravili na historicko – poznávací zájezd do Berlína a Sachsenhausenu.  Prohlídku města jsme začali na Alexanderplatz, prošli jsme se kolem známé televizní věže směrem k Museuminsel. Jedním z hlavních lákadel byla návštěva Pergamonmusea s jeho starověkými památkami. Poté jsme se prošli po Unter den Linden, prohlédli jsme si Dóm, Operu, Akademické náměstí a došli jsme až k Brandenburské bráně. Tou jsme prošli z bývalého východního do západního Berlína a navštívili jsme budovu Reichstagu, z jehož střechy je krásný pohled na celé město. Před odjezdem na ubytování do hotelu jsme si ještě prohlédli zcela novou a moderní budovu hlavního nádraží. Druhý den po snídani jsme vyrazili do Sachsenhausenu a po jeho prohlídce jsme se zastavili u zámku Charlottenburg Schloss, odkud jsme se po prohlídce krásných zahrad přesunuli na nejživější bulvár města – Kurfürstendamm. Tam jsme si prohlédli symbolické ruiny kostela Gedächtniskirche. Prohlídku města jsme zakončili u Check Point Charlie – dřívějšího přechodu mezi východním a západním Berlínem. Kdo chtěl, mohl si ještě projít expozici v Muzeu teroru.

Potom už nás čekala jen cesta domů. Doufám, že děti byly spokojené a že se nám zájezd vydařil.                                                                                                            Mgr. Jindřiška Vašáková