Úvod > Novinky>Jsme na Facebooku

25. června 2017

Výlet s „Klubíkem“

Klopotovským údolím se voda valí,

nás však nožičky vůbec nebolí.

Sluníčko nad hlavou peče,

cesta nám pěkně uteče.

Ve čtvrtek 22. června 2017 jsme se všichni, co chodíme do Klubíku vydali na velkou výpravu. Brzo ráno jsme se sešli u školy a společně vyrazili na nádraží. Cesta vlakem nám pěkně ubíhala, museli jsme přesedat v Náchodě, až jsme konečně dorazili do Nového města nad Metují. Naše první kroky vedly na náměstí, to jsme byli ještě plni energie, ale pro jistotu jsme se důkladně posilnili v cukrárně. Dali jsme si mňamatou zmrzlinu (někteří z nás jich zvládli i víc), a protože sluníčko už bylo dost vysoko a začínalo mít pořádnou sílu, tak pro jistotu i ledovou tříšť.

Po občerstvení nás Bára namazala opalovacím olejem, abychom se domů nevrátili červení jako Indiáni a vyrazili na druhou etapu naší výpravy. Napříč náměstím do zámku. Prohlédli jsme si krásné zahrady s exotickými papoušky a vylezli jsme na věž Máselnici, ze které byl krásný výhled po širokém okolí. Nahoru vedly strmé, dřevěné schody, kde se ukázala naše odvaha, ale jako správní hrdinové za pomoci Báry a pana učitele to pro nás byla brnkačka.

Dále jsme se vydali na Zádomí a podél řeky do Klopotovského údolí, kde jsme si nejprve prohlédli zvířátka našeho lesa. Uchvátili nás divoká prasátka a hlavně jeleni a laně, kteří si pochutnávali na senu. Kolem potůčku v krásném stínu lesa jsme se utábořili, rychle sundali boty a hurááá si cákat nohy do studené bystřiny. Byla to nádherná úleva a krásné osvěžení po těch kilometrech. Také jsme tu vytáhli svačiny a doplnili energii na další cestu.

Pomaličku jsme vyrazili zpátky na vlak, tentokrát trošku jinou cestou. Ale na náměstí jsme si doplnili zásoby potravin a dokoupili poslední suvenýry a dárečky pro rodiče, babičky a dědečky a také bratříčky a sestřičky.

Plní dojmů a krásných zážitků jsme se za velkého veselí a vyprávění vraceli opět vlakem a cesta domů nám krásně utíkala.

B. Krtičková. J. Teichmann