Úvod > Novinky>Aktivity školy>Projekty školy>Inkluzívní vzdělávání a integrace žáků

13. dubna 2015

Žákyně 9. ročníku Eliška Krejčová potvrdila svůj výkon z okresního kola předmětové soutěže –Olympiáda v českém jazyce, kde obsadila krásné 3. místo, a vybojovala tak postup do kola krajského. Zde v silné konkurenci (zejména studentů gymnázií) obstála velmi dobře a získala 8. místo.

Eliška tak navázala loňský úspěch své spolužačky Kateřiny Sajfrídové, jež jako vítězka okresního kola se též neztratila ani v kole krajském a z žáků základních škol předvedla nejlepší výkon.

Soutěž umožňuje talentovaným žákům porovnat úroveň vlastního jazykového a slohového projevu s ostatními, a získat tak motivaci k dalšímu odbornému růstu. Těší nás, že obě děvčata svými výkony potvrzují fakt, že i běžná ZŠ skýtá podmínky pro rozvoj talentu a její žáci dokáží obstát v konkurenci se žáky škol výběrových.

Děkujeme za reprezentaci školy a přejeme děvčatům úspěch v dalším studiu.

Jitka Kleprlíková