Vánoční dílny

22. listopadu 2018

25. února 2016

Dni se pomalu prodlužují, první výhonky rostlin se vystavují nesmělým paprskům sluníčka a některá zvířata se probouzí po dlouhém zimním spánku, zkrátka příroda dává najevo, že přichází jedno z nejhezčích ročních období – jaro. Většina z nás se ho nemůže dočkat, snaží se ho co nejdříve do svých příbytků, domovů přilákat. A i my jsme se k této skupině lidí toužících po jarních dnech přidali.V podstatě po roční pauze jsme se rozhodli opět vyzkoušet vzájemnou spolupráci, tvůrčí schopnosti a toleranci k slabostem či nedostatkům u žáků odlišných věkových skupin na naší škole. A jak jinak, než společným projektem vztahujícím se právě k tomuto všemi již od začátku zimy očekávanému období roku.

Žáci III.B a IX.A spolu absolvovali po 3 čtvrteční dopoledne vždy 3 různé výtvarné dílny – první čtvrtek se dílny  tematicky vztahovaly k Velikonocům, svátkům, bez kterých už si jaro ani nikdo z nás nedokážeme představit, a jejich nejznámějším symbolům (vajíčka, zajíčci, kuřátka…) a další dva čtvrteční dny se pak věnovaly probouzející se přírodě, nejprve rostlinám (kopretiny, růže, lilie…) a pak zvířatům.

A stejně jako v předchozích letech můžeme i nyní říct, že se společný projekt  vydařil. Žáci obou tříd nezklamali, všechny „výrobky“ zvládli a bez problémů či různých zádrhelů spolu strávili tři snad i pro ně příjemná čtvrteční dopoledne.

Nám nezbývá než všem zúčastněným poděkovat, popřát příjemné prožití jarních svátků a slíbit si, že třeba brzy zase něco podobného dokážeme zopakovat.