Úvod>Pokusné ověřování

Masarykova základním škola získala v letošním školním roce jako jediná v okrese Náchod finanční prostředky  MŠMT na realizaci pokusného ověřování s názvem Vzdělávací programy paměťových institucí do škol (Č. j.: MŠMT-9423/2017-1) 1. etapa v roce 2017 (od 1. 9. 2017 do 31. 12. 2017).
Cílem pokusného ověřování je ověřit rozsah a dopad využívání vzdělávacích programů muzeí a památníků školami pomocí zážitkové pedagogiky a oživené historie ve společenskovědních předmětech za účelem zkvalitnění výuky.
Ověřit zájem škol o využití muzejních edukačních programů a jejich zapojení do výuky.
Ověřit, jak finančně náročná je pro školy návštěva muzea či památníku a určit průměrnou částku, kterou třída zaplatí.
Ověřit výši poskytovaného normativu na žáka s ohledem na realizaci aktivit ověřovaných v rámci pokusného ověřování.
Naše škola již absolovala v prvním pololetí čtyři výjezdy do určených muzeí - Anthropos v Brně, Husitské muzeum v Táboře nebo Národní technické muzeum v Praze. Těchto výjezdů se zatím zúčastnilo 8 tříd naší školy.

anthropos.jpg

hlavni_budova_020_1.jpg