Úvod>O škole

Obecná charakteristika školy

autor: Vlasta Humlová , ředitelka školy

• Třídy školy se naplňují v budovách Komenského a Cihlářská do počtu 25 žáků.
  • V rozsahu stanoveném předpisy se žákům bezplatně poskytují učebnice. Pracovní sešity a pomůcky hradí rodiče žáků.
  • Ředitelka školy jmenuje zástupce ředitele. Ustanovuje třídní učitele, vedoucí vychovatele školní družiny a vedoucí metodických orgánů, přiděluje práci všem zaměstnancům školy.
  • Ředitelka školy zřizuje pedagogickou radu jako svůj poradní orgán. Jejími členy jsou všichni pedagogičtí pracovníci školy.
  • V rámci týmové spolupráce je ustanoven manažerský tým, jehož členy jsou ředitelka školy,  zástupkyně ředitele, výchovný poradce, metodik prevence,speciální pedagog a školní psycholožka.
  • Ředitelka školy vydává po projednání s pracovníky školy a se souhlasem pedagogické rady školní řád. Vydává vnitřní řády školních družin a provozní řády odborných pracoven, laboratoří, tělocvičen a hřišť.
  • Školní poradenské pracoviště zahrnuje činnost školního psychologa a speciálního pedagoga, metodika prevence, výchovného poradce a asistentů pedagoga.
  • Škola organizuje lyžařské kurzy a plavecký výcvik žáků. Jejich program schvaluje ředitelka školy.
  • Škola organizuje školní výlety a školní akce související s výchovně vzdělávací činností školy.
  • Škola podporuje účast žáků v zájmových útvarech. Poskytuje své prostory a vybavení k účelnému využití pro činnosti zájmových organizací dětí a mládeže.
  • V budově Komenského je k dispozici 26 učeben. Z toho 11 slouží jako odborné učebny: 2 pro výpočetní techniku, 1 jazyková učebna, odborné učebny pro přírodopis, fyziku, chemii, atd. Součástí školy jsou: 2 oddělení školní družiny, školní knihovna.
  • V budově Cihlářská je k dispozici 2 učebny, 1 učebna PC, 1 oddělení ŠD, tělocvična a rozsáhlá školní zahrada.

Škola zajišťuje bezpečnost a ochranu zdraví žáka při činnostech, které přímo souvisejí s výchovou a vzděláváním. Soustavně vytváří podmínky pro bezpečnost a ochranu zdraví žáka a kontroluje jejich dodržování.