Úvod > Novinky>O škole>Učitelé a žáci>Seznamy žáků ve třídách

02. června 2015

V neděli 31. května 2015 se uskutečnil Tajuplný výlet s překvapením pro rodiče i žáky Masarykovy základní školy. Trasu od školy do klášterní zahrady prošly jednotlivé skupiny bez problémů, v klášterní zahradě je všechny čekalo drobné občerstvení. V 16 hodin bylo v Dřevníku malé překvapení – divadlo v podání herce Michala Gulyáše a Jakuba Hejdánka. Nejen děti, ale i rodiče se do děje vžili a příběh zeleniny a ovoce prožívali s plným nasazením.

V pondělí 1. Června jsme se sešli v prostorách Kláštera Broumov a na nádvoří jsme zahájili Týden čtení dětem písničkou Nemalujte čerta na zeď. Poté se děti rozdělily do několika skupin a sledovali buď divadlo, nebo četli pod dubem či poslouchali vyprávění členů skupiny Imodium. Česká televize natočila několik záběrů z jednotlivých částí akce a krátký příspěvek odvysílala v odpoledních i večerních Událostech.

Odpoledne jsme se sešli opět v Dřevníku. Vyprávění o tom, jak knihy ovlivnily život, vedl Jarda Špulák. Každý z hostů pak přečetl úryvek ze své oblíbené knížky, a tak jsme si poslechli herce Davida Voráčka z Divadla Na Fidlovačce, Veroniku Bajerovou, Jirku Čadu, Jakuba Hejdánka nebo Vojtu Lantu a Toma Frödeho z Imodia.

Děkujeme Kulturnímu a vzdělávacímu centru Broumov za možnost využít prostorů Kláštera, i všem hostům, kteří se na realizaci podíleli.