11. května 2017

Ve dnech 2. – 5. května 2017 strávili žáci 5. A třídy spolu s třídní učitelkou Petrou Haškovou a asistentkou pedagoga Jiřinou Vinklerovou čtyři výživné dny ve středisku Sever v Horním Maršově. O bohatý výukový program nebyla nouze. Co dělali? Ubytovali se, vlastnoručně povlékli postele, vyzkoušeli si hry na spolupráci, pohybové hry či biomonitoring v Lysičinském potoce. V jednom dni si vyšlápli na Rýchory s doprovodnými výukovými aktivitami. Seznámili se s krkonošskými řemesly, účastnili se tvorby a promítání diáčků, strategické hry „U jezera“, vyrobili si ruční papír nebo se vypravili za vyhynulými zvířaty a zúčastnili se mnoha a mnoha dalších aktivit. Pobyt byl vydařený a všem se moc líbil.