24. března 2017

Cesta broumovskými zahradami a parky

v sobotu  22. dubna 2017 – oslava Dne Země v Broumově

V sobotu odpoledne 22. dubna 2017 si udělejte čas a vydejte se s námi na procházku broumovskými parky a zahradami. Oslavíme společně Den Země v Broumově.

Start je v parku Alejka od 13:00–14:30 hodin. Přímo v parku Alejka můžete navštívit dvě stanoviště – proč vůbec slavíme Den Země a jak nakládat s odpady a správně je třídit s námi proberou pracovnice z odboru životního prostředí MěÚ Broumov a  návštěvním řádem parku Alejka nás provede Městská policie. Z Alejky se projdete do klášterní zahrady. V kreativním výtvarném workshopu připraveném Vzdělávacím a kulturním centrem Klášter Broumov se pokusí děti o návrh vlastního loga CHKO Broumovsko. Cesta dále povede do Schrollova parku, v němž odbor dopravy MěÚ Broumov a společnosti BESIP a EDUMED s. r. o. představí svoji činnost. Odtud už je to jen pár kroků do Naší Zahrady Ulity a Masarykovy základní školy. Zde se budete moci jednak v recepci Ulity občerstvit, ale také si na zahradě vyzkoušet skákací hrad a další sportovní hry společnosti ELEKTROWIN a. s. a DDM Ulita Broumov. Kdo projde ekostezkou v Naší Zahradě, získá popis další cesty do Olivětína. Na hřišti v Olivětíně předvedou svoji techniku v akci hasiči JSDH Broumov. Putování s námi můžete zakončit ve školní zahradě Masarykovy ZŠ v Olivětíně.

Všichni „cestovatelé“, kteří dojdou až do tohoto cíle, obdrží drobné odměny a budou pozváni ke společnému opékání buřtíků. Od 16:30 h zahraje broumovská hudební skupina VIVIAN.

Oslavte Den Země společně s námi, těšíme se na vás.

Pořadatelé:                Město Broumov, DDM Ulita Broumov, Městský úřad v Broumově – odbor životního prostředí, odbor dopravy, Kultura a Infocentrum, Městská policie,  VKCB, Masarykova základní škola Broumov

Partneři:                     BESIP, EDUMED s. r. o., JSDH Broumov, ELEKTROWIN a. s,
CHKO Broumovsko, TS města Broumov, Rodiče olivětínským
dětem, z. s.