Úvod>Fotogalerie a prohlídka školy>Školní rok 2012/2013>ATLETICKÁ OLYMPIÁDA ŠKOLSKÝCH DRUŽSTEV

ATLETICKÁ OLYMPIÁDA ŠKOLSKÝCH DRUŽSTEV

V rámci projektu „Česko-polský olympijský rok 2012 – netradičně tradičně“ jsme se 27.9.2012 zúčastnili atletické olympiády školských družstev, kterou pořádala ZŠ Meziměstí. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, kde jsme v každé měli své zastoupení. Družstvo bylo vždy složeno z 2 chlapců a 2 dívek. Za mladší kategorii soutěžili : Andrea Packová (7.B), Lenka Kučerová (7.A), Simon Farkaš a Martin Felkel (7.B). Družstvo starších žáků a žákyň: Nela Volhejnová (8.A), Klára Škodová (9.A), Jakub Archleb a Herbert Brause (9.A).
Soutěžící v mladší kategorii absolvovali tyto disciplíny: sprint na 60m, 800m, skok daleký a hod medicinbalem (3 kg). V každé disciplíně jsme získali 1.místa za jednotlivce a vítězové obdrželi za individuelní výkony věcné ceny. Nejrychlejšími sprintery na 60m se stali Martin Felkel (9,48 s) a Andrea Packová (8,76 s). V běhu na 800m jsme díky Simonu Farkašovi (2:43 min.) a znovu Andree Packové (3:92 min.) obsadili opět obě 1.místa. Ve skoku dalekém zvítězil Simon Farkaš (3,86 m) a s medicinbalem hodila nejdále Lenka Kučerová (5,7 m).
Ve starší kategorii se bojovalo v těchto disciplínách: sprint na 100m, 1000m, skok vysoký a vrh koulí (dívky-3kg a chlapci-4 kg). Opět jsme byli velice úspěšní a získali individuelní vítězství v jednotlivých disciplínách. Nejlepším vytrvalcem na 1000m se stal Herbert Brause (3:03,45 min.) Nejlepší dívčí výkon na výšce předvedla Klárka Škodová (131 cm) a koulí nejdále vrhl Herbert Brause (9,9 m).
V celkovém pořadí družstev jsme s přehledem vyhráli a získali 1.místo v mladší kategorii. O pár bodů nám uteklo vítězství v kategorii starší a nakonec jsme obsadili krásné 2.místo. Obě družstva obdržela diplomy a každý účastník nádhernou medaili.
Chtěla bych všem závodníkům pogratulovat k výborným výkonům a poděkovat za reprezentaci naší školy.
                                                                                     Mgr. Monika Kratochvílová